הרב יובל הכהן אשרוב

מסלול הלימוד של הרב יובל הכהן אשרוב

26/01/2021 פורסם על ידי

בישראל מסלולים שונים ללימודי בריאות ותזונה, ביניהם מכללות לנטורופתיה (ראו מאמר על לימודי נטורופתיה..), מסלולים שונים ללימודים מדעי התזונה/דיאטן קליני ומכללות עם מסלולים ברוח שונה המבוססת לרוב על שיטה מסוימת ופחות על לימודי מדע או ידע נרחב שמאפשר לתלמיד לפתח כישורי למידה והבנה מעמיקים.

מסלול מוכר ומפורסם בישראל הינו המרכז הגבוה לרפואה טבעית – מכללת אילמה – ברוח והנחיית הרב יובל הכהן אשרוב.

מסלול הלימוד של הרב יובל הכהן אשרוב

מסלול זה נחשב בעיני הקהל הדתי למוביל בתחומו, על אף חסרונות רבים המשותפים לו וללימודים אלטרנטיביים במכללות לרפואה משלימה ותזונה קלינית. לימודים אצל הרב יובל אשרוב מעניקים ידע חלקי, המאפשר להם לטפל/להבין את הבריאות מנקודת מבט צרה ביותר, תוך כדי התעלמות ממדעי הגוף, התזונה וידע רב ההכרחי להכשרת מטפלים, הבנה מעמיקה של נושאי התזונה, הבריאות והמחלות ע”י התלמידים.

במכללת אילמה הרב יובל הכהן אשרוב בחר ללמד בשיטת ‘התורה’, על אף שמדע אינו יכול להיות מוחלט וסופי כאשר מדובר בנושאים הממשיכים כל הזמן להתפתח, להילמד ולהוסיף לידע של מלמדי ולומדי תזונה בכל רחבי העולם. שיטת ‘התורה’ מבוססת על שימוש בספר בודד, עם עקרונות פשוטים, תמציתיים שאמורים להעביר תורה שלמה במספר פסקאות ושיעורים ובכך להכשיר דור של יועצי בריאות/תזונה חסרי כל הכשרה או הבנה מעמיקים.

על מה השיטה של הרב יובל אשרוב מבוססת?

שיטה זו מבוססת על ספרו המפורסם של יצחק בן אורי – תזונת אדם ובריאותו אשר יצא לאור בשנת 1994.

ספר זה מכיל אמירות שנויות מאוד במחלוקת אשר אינן נותנות כל מקום לגמישות ופרשנות נוספת.

אמירות בסגנון: “בצל, שום ומזונות חריפים גורמים להפרשות ברקמות הריריות של מערכת העיכול והם למעשה תגובת הגנה של הגוף נגד רעלים” או המלצה לאכילת פירות וירקות כי הם נייטראלים לעיכול על חשבון כל מזון אחר בעל ערך תזונתי של ממש לבניית רקמות, תאים ומערכות גוף בריאות.

מסלול הלימוד של הרב יובל אשרוב

התנגדות לשימוש בצמחי בר כמו סרפד וגדילן כי הינם קוצניים/צורבים (על אף שאלו מתבטלים לאחר בישול קצר).

על אף היותו של בן-אורי אתאיסט מושבע, כטבעונים אדוקים רבים מהדור הישן, לימד וחינך לטבעונות קיצונית, חסרת גמישות או פתיחות ללימודי מדע ושימוש מושכל בידע החדש והמשתלב להשגת בריאות אופטימלית.

הרב יובל הכהן אשרוב, על יכולותיו הרבות ללמד ולהעביר ידע בעל ערך רב לחסידיו, בחר בדרך הקלה להעברת לימודי תזונה באופן הכי פחות אחראי, מעמיק ומקצועי. בכך מעודד הרב יובל אשרוב חסידים שאינם רק הופכים למאמינים וחסידים שלו, על אף שהקרדיט כולו לשיטתו מבוסס על ספרו של יצחק בן-אורי, אלא גם מייחסים לעצמם יכולות טיפול וייעוץ לאנשים חולים ובריאים, ובכך מכיוון שאינם עברו הכשרה של ממש, עשויים לגרום לנזקים מבלי לקחת על כך כל אחריות בעתיד.

מהם היתרונות של המכללה?

הרב יובל הכהן אשרוב הצליח להקים מכללה ללימודי בריאות המאפשרת לרבים נגישות לידע פשוט, קליל, סוחף בהיותו צר מימדים ובלתי ניתן לפרשנות/ויכוחים ובכך מנציח את הבורות, על אף שגם משפר במידה רבה את הבריאות לאלו שנסחפים אחריו, לפחות בהתחלה.

יתרון שהינו חיסרון בשיטתו של הרב יובל אשרוב הוא בכך שהיא אינה ברת קיימא. אנשים נותרים רעבים, חסרי שביעות רצון וזאת לאחר תקופת זמן קצרה, מה שגורם להם ללמוד ממקורות אחרים ולסטות מהדרך, לרוב ברגשות אשם של ממש, אך בכך בעצם מפצים על החסרונות של השיטה ולמעשה משפרים את בריאותם בעת שחושבים שסוטים או מוותרים לעצמם, בכך שמתוך רעב אמיתי, בוחרים לאכול מזונות ‘אסורים’ בכמות גדולה מזו שמומלצת לשיטתו כגון: קטניות, דגנים ואגוזים.

תגיות: , , ,

קטגוריה: