צום רפואי ורוחני | התחדשות | בריאות | חיוניות

| | 25/04/2019גוף חולה או חלש תמיד מחפש אנרגיה, כדי להתנקות, לתקן וליצור תאים בריאים מחדש. עוד לפני יותר מ-2,000 שנים, צום היה משמש כשיטה היעילה ביותר במקרים בהם שום שיטה אחרת לא הצליחה קודם. וזה עוד לפני שהיה מזון מזוהם או תכשירי ניקוי ורעלים אליהם אנחנו נחשפים בתדירות כה גבוהה כיום. אם כך, התשובה לשאלה, מדוע צום היה הכרחי לפני אלפי שנים וכה יעיל כיום כה ברורה.

צום יעיל ואפקטיבי נועד לאפשר התייעלות של הגוף, התחזקותו ואף להחלמה ממחלות עקשניות.

צום הינו ההפך הגמור מהכנסת חומרים לגוף לשם ריפוי. צום נועד לתת את התנאים לריפוי – כי הוא מעוצב לעשות זאת בעצמו. צום מעניק את התנאים המאפשרים לגוף שימוש יעיל ונכון בתאים, באיברים, במערכות והחומרים שהוא יודע לייצר בכוחות עצמו על מנת להשיג ריפוי. מעטים הם האתגרים הבריאותיים אשר הגוף בעצמו אינו מסוגל להתמודד ולתקן. כל עוד המצב אינו בלתי הפיך, הגוף ערוך ומוכן לשפר ואינו צריך ללמוד משהו חדש בכדי לתקן, לאזן ולהחלים כמעט באופן מלא.

הצום מאפשר מנוחה פיסיולוגית, הורמונלית, עצבית, חושית, שכלית, מנטאלית ורגשית.

שימו לב ששימוש בצום הנעשה בתנאים של המשך שגרת היום, מפחית בכמחצית ויותר מיתרונותיו. השותפה הנצחית ליעילותו של צום הינה: מנוחה פיסית ומנטאלית. הפסקת האכילה היא עניין אחד חשוב ומהותי, אך היא רק חלק אחד מן המנוחה שניתנת לגוף בזמן הצום.

ללא מזון, שפע אדיר של אנרגיה זמינה – לשיפור, תיקון וריפוי. אנרגיה שהגוף רותם ומזרים לאיזורים בהם יש צורך.

אנרגיה הנובעת מדאגות, פחדים, ויכוחים, שכנועים, תעסוקה כזו או אחרת, יש בהם הפרעה לפעילות הצום והאפקטיביות שניתן להשיג באמצעותו. ולכן, צום יעיל ועמוק כולל שהות בתנאים שקטים, שלווים, ללא לחץ ודאגות מצד המשפחה והקרובים. תנאים של השגחה וליווי צמוד, הכולל: עידוד, תנועה מדויקת, תרגולי נשימות, שתיית מי מעיינות זכים המאפשרים להשיג את המנוחה המירבית. פעילות מתונה מסוג זה מוסיפה, ולא גורעת ממאזן האנרגיה היקר כל-כך.

הצום, המנוחה והשקט מאפשרים להעריך מחדש את מה שבאמת חשוב בחיים, זהו היתרון והגורם המבריא לא פחות מאשר כל הגורמים שהוזכרו קודם.

בזמן שהגוף נח עמוקות, יש הזדמנות להרגיש ולהקשיב ביתר תשומת לב אל שעל ליבנו, במשך מספר ימים/שבועות רצופים ובעלי ערך רב לחיינו. ניתן לכתוב, לצייר, לשקף ולבטא את את התובנות המצטברות בכל דרך אשר משמרת את המאזן האנרגטי שבגוף ומוסיפה לו אנרגיה נוספת בתהליך.
בזמן שבו הגוף נח כפי שייתכן ולא נח מעולם, אנו נפגשים עם עצמנו בדרכים שמעולם לא נפגשנו קודם לכן.

זמן ממושך, ללא גירויים והסחות דעת, זמן של שיח מתמשך, עמוק וקרוב בינינו לבין הלב, התודעה, הרוח והנשמה. זאת סגולתו הנסתרת של הצום, סוג של מפגש פסגה בין הגוף לבין האדם שמשתמש וחי בו. זאת הזדמנות נדירה להיזכרות בערוצי התקשרות וההקשבה למסרים של הגוף וצרכיו האמיתיים. בשונה מאלו המדומים שלהם אנו מצייתים לעתים קרובות מדי ובאופן יומיומי.

הזדמנות זו עשויה לחולל את השינוי המשמעותי ביותר שלו אדם מייחל ולא תמיד מצליח להשיג בדרכים אחרות. שינוי שעיקרו בניית קשב מחודש עבור מערכת היחסים החשובה ביותר בחיינו, בינינו לבין עצמנו והגוף שלנו. קשב שנועד לתמוך בחלקו החשוב ביותר של תהליך הריפוי: החלק שבו הצום מסתיים ובו מתחילים לחזור לשגרה – לאכול ולהשתמש בשפע האנרגיה בחיי היום יום.

בבית הבריאות שבתובל, צום משמש בעת הצורך, כתהליך ריפוי המוצע לאדם הנכון בזמן הנכון. הצום לרוב משמש כחלק מתהליך שלם, תהליך הבנוי מהכנה ממושכת והכרחית מאוד לפני הצום, אשר משפרת את התוצאות, ההרגשה והביצועים במהלכו. וליווי לאחר הצום, כדי להיטיב עם אופיה של ההחלמה, ההתחזקות של המערכת החיסונית, האיזון ההורמונלי בעבור השלמתו של תהליך ההתרפאות.

כאשר אדם מגיע ונמצא מתאים לתהליך הצום, אנו מחליטים יחדיו על אורך הצום ומגבשים אסטרטגיה מראש כדי להכין את הגוף והאדם – כדי שיוכל להיערך רגשית ומנטלית לתהליך משמעותי זה.

אם אתם חשים שצום יכול להועיל לכם, כדי שתוכלו להאמין בעצמכם מחדש ולעשות צעד בכדי לשנות, להתפתח ולהפוך לגרסאות הנפלאות ביותר שלכם, צרו קשר לייעוץ אישי.

למידע נוסף על המצבים בהם צום יעיל במיוחד, ולסקירה מורחבת – מדעית ותרבותית אודות הצום לחצו כאן: https://bit.ly/2UFBGVl

להיכרות עם בית הבריאות לליווי תהליכי התפתחות, העצמה, החלמה וצומות במשך כל השנה: https://demayo.co.il/Medicine.Home/ או חייגו/שלחו וואטספ למס’: 058-4-818-518


תגיות: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

קטגוריות : רפואת העתיד