זרעי סתיו

| | 02/11/2021תפתחו לרגע את הראש לשלוש הדקות הבאות.
ואת הלב לשתי דקות.
ואת הריאות לדקה אחת.

ולפני שהדקה מסתיימת,
פתחו את היומן של חייכם לשבוע הקרוב.
אילו תכניות יש לכם עבור הלב, הראש והריאות שלכם?

היופי בחוויה בכך שלא ניתן בשום צורה להעבירה באופן מלא לאדם אחר.
כל המאמץ שבעולם מסוגל ללקט מילים ומנגינה, אך לא מעבר לכך.
גם התמונה הנדירה מכולן, גם היא מוגבלת.
גם וידאו, מוגבל באותה המידה.

אם אתם מגשימים את עצמכם באמצעות פרנסה מצוינת, משפחה נהדרת, התקדמות מקצועית ועוד שאר הישגים, אני שמח בשבילכם, זה ממש נפלא!

אך אם אינכם חווים מימוש עצמי, לאחד עם בריאתכם, גם אם לדקה אחת כמו הערב לפני השינה, דקה אחת כשאתם מתעוררים ודקה נוספת באמצע היום, הרי שאני חושש לגורלכם וגורלי.

איני חושש לחייכם, כי ההישרדות לאלו שעוסקים בהגשמה מובטחת. אלו שמושקעים בהגשמה עצמית מגיעים ‘הכי רחוק’ בעולמנו התחרותי.

אני חושש לליבכם העוטה שכבות של כאב ונפרדות, לרוחכם המתכסה בשכבות של חוסר אמונה ביכולתכם לרחף בקלילות על-פני החיים והאדמה, לריאותכם שמתכסות בשכבות של שטחיות החוסמת את דרכי הנשימה למעמקי נשמתכם.

הסתיימו שלוש הדקות.
והלב היכן?
והריאות לאן?

האם ביומנכם לשבוע הקרוב התכנית היחידה היא להגשים עוד ועוד?
ומה באשר למימוש קטן הגדל ליותר ויותר?

כמה משימות רשומות לכם ביומן לשבוע הקרוב, כולל בסופ”ש שמטרתן לאחד את עצמכם עם הבריאה, השמש והמים, המיניות המקודשת והמגע שאינו לצורך הצורך, אלא מתוך התרגשות לגלות עוד חלק מהלב ונשמתכם?

רגע של מימוש עצמי מתגלה בעת שאנו חשים חסרי צרכים למילוי חסכים, חסרי תלות ברעיונות, עוד דברים, עוד אנשים, עוד אישורים מלבד היותנו נוכחים.

כמה רגעים כאלו חוויתם ביממה האחרונה? בשבוע, בחודש ובשנים החולפות?

קחו לעצמכם 3 דקות מבלי לקרוא את הלב שלי ופתחו את הלב שלכם כדי לקרוא את שיש לו להגיד לכם. אלו יהיו 3 דקות שעשויות לשנות את גורלכם.

הערב חזרתי מריצה של שעתיים וחצי בין טיפות המים השוצפות של הגולן, בין עננים ומהופנט לגמרי מאורכי הגל הצבעוניים והייחודיים של הסתיו.

חלק מחכים לאביב וחלק לקיץ, חלק לחורף ומי לסתיו? בעולם של מימוש מתמשך, הסתיו היתה לעונה שבה זמן הטבע היה למקסימאלי ביחס לשאר העונות בלוח השנה.

במשך שנים רבות שבהן זרעתי ונטעתי, הסתיו היתה לעונה החשובה מכולן. ומדוע דווקא הסתיו? כי בעונה זו מבצעים הכשרה של הקרקע, מעבדים, מזינים ומכינים אותה לקראת כל אשר הולך לגדול בה בשנה הקרובה (חורף, אביב, קיץ). יש פעולות דומות שנעשות גם בשאר העונות, אך הסתיו היא העונה שבה זורעים אדמה וכוונה הרבה לפני הזרעים עצמם ואותי זה מרגש לא פחות.


תגיות: , , , ,

קטגוריות : השראה הדדית