ארץ הגולן | מסלולי טיול – להתאהב בטבע הפראי של ישראל

| | 17/06/2019מצפון לדרום, ממזרח למערב, בחלקים מוכרים יותר או פחות – נחצה את הגולן לכל אורכו ורוחבו. צעד אחר צעד, נגלה עוד מיופיו הנסתר, בינות העשבים הזהובים, מעיינות נסתרים ועצי-פרי עתיקים.

טיולים מזינים כל-כך לגוף ולנפש, המאפשרים לקלוט אור שמש, ליהנות ממים חיים אמיתיים, לטעום פירות מרוכזים ושונים כל-כך ולחוש את תרומתם התזונתית, לשוחח עם אנשים במרחב תקשורתי ייחודי, להניע את הגוף בדרך שמעטים זוכים, לטעון את הדם והריאות באוויר הרים, להכיר בעלי-חיים וצמחים חדשים אשר יישארו בליבנו למשך כל החיים.

טיולים שבליבם המטרה היא להניע את האנרגיה בכל מערכות הגוף! כי עם תנועת הרגליים, כל הגוף מתעורר – המאמץ, הנשימה הולכת ומתמשכת לאורך זמן ומעלה את ספיקתה. התחזקות גופנית ומנטאלית תוך כדי תנועה, יחד עם היכולת להתבונן בכל התהליך מקרוב, וכניסה לנוכחות פנימית הנקראת ‘כאן ועכשיו’ – המאפשרת להרגיש ולראות את העולם הפנימי ושמחוץ לנו. לטבול במים טבעיים, שעימם האנרגיה עוברת טרנספורמציה לאלו שמוכנים לכך, משהו חדש מתעורר ויוצר הזדמנות למשהו חדש, מרענן ושונה מזה שהיה עד עכשיו להתרחש בתוכך.


מתנת הגוף: הליכה! אנו נפגשים בכדי ללכת יחד. היעד אינו חשוב. הדרך, הנופים, הטעמים, המים והצבעים חשובים עוד פחות. יהיו שפע מאלו אשר ישתנו ממסלול למסלול, אך ההליכה היא היסוד הקבוע, היעד המרכזי והמתנה העיקרית. אנו נפגשים בכדי ללכת יחד, כמה שנרגיש, כמה שיתאפשר לחגוג את החיים בהליכה, כשיש מי שמתווה את הדרך, תוכלו להתרכז ולהתמקד: בללכת קדימה!

זוהי הליכה ממושכת לצורך העצמה וגדילה והיא ללא ספק תרגול שאני אוהב ומעריך במיוחד.

היא דורשת התמדה, התמסרות, סבלנות, תשומת-לב ללא הפסקה. היא מתגמלת בתנועה מחשבתית, רגשית ורוחנית שאין דומה לה. היא בדיוק ‘המאמץ’ הנכון לרוב האנשים המאפשרת התבוננות, קלט ופלט של מידע מסוגים שונים, במקצבים וברטטים שונים, המביאים לשחרור, הפנמה או תובנות בעלות ערך ניכר.


טיולים המיועדים למיטיבי לכת, תחילתם טרם זריחה וסיומם עם שקיעה.

ובכדי להתחזק ולהכנס לכושר בהדרגה, בכל טיול תינתן האפשרות להתחיל ולצאת בכמה נקודות יציאה (בכל מספר ק”מ/שעות), עד אשר תוכלו, תרצו ותיהנו להתחיל ולסיים עמנו מהתחלה ועד הסוף.

ההחלטה הסופית לגבי נקודת ההתחלה של המסלולים מתקבלת 24-48 שעות טרם היציאה, כך שאין מסלולים ידועים מראש על-פי תאריכים ספציפיים.

הבחירה במסלול נעשית מראש ועל-בסיס תחושת בטן, עדכונים מהשטח, אקלים והקשבה ללב.

הטיולים מוגבלים במספר המשתתפים בכדי לשמור על אווירה אינטימית ומותאמת למטרתם.

הטיולים הינם ללא עלות, אלא על בסיס דאנא מכל סוג, ללא מחויבות או ציפייה לתשלום או תגמול.* התגמול הראוי ביותר הינו לתת הזדמנות אמיתית לטבעכם וסביבתכם להתמזג ולאפשר לרגעים בודדים, להרגיש קרובים, חלק ממשפחה אחת אשר כל אלו שנושמים בה, שותפים ואחראים לה.

**חלק מהטיולים מתקיימים ברציפות בשישי ושבת, כשבין מסלול אחד לאחר נלון בשטח, במכסה הכוכבים.


רוצים לטייל איתי ולגעת בטבע הכי מקרוב שאפשר? הצטרפו לקהילת המטיילים בארץ הגולן, המים והתאנה בוואטסאפ וגם בדוא”לתגיות: , , , , , ,

קטגוריות : השראה הדדית