טיולים מאורגנים בהדרכת אלירן דה-מאיו

טיולים מאורגנים בהדרכת אלירן דה-מאיו

26/01/2021 פורסם על ידי

טיולים מאורגנים אלו מאז שנת 2010, באזורים הבתוליים והנידחים ביותר שברמת הגולן.

אלירן – יליד הגולן – מכיר כל אבן ונחל נסתרים שמתעוררים לחיים לאחר הגשמים הראשונים ובעונת הקיץ מבקר עם קבוצותיו בכל עץ תאנה חסר שם, בלתי ידוע, אשר נתון לחסדי הציפורים שחונות בסביבה.

מה כוללים טיולים מאורגנים בהדרכת אלירן דה-מאיו?

טיולים מאורגנים אלו כוללים הדרכה על ההיסטוריה של הגולן, החיבור לצמחייה העונתית, כעצי-פרי בעונת הקיץ, נבטים וכל ירק בעונת החורף, צמחי מים אכילים ובמרכזם של הטיולים – החיבור העמוק של אלירן למים.

בכל טיול מארוגן, בין אם בקיץ ובין אם בחורף, עוברים דרך מספר בריכות מים ונחלים ונכנסים פנימה תוך כדי היסחפות אחר כל החברים בקבוצה. המים הקרירים הופכים כל טיול למרענן וייחודי, בכך שלרוב מבקרים במעיינות ונחלים שזורמים לראשונה או נידחים ממסלולי הטיול המקובלים.

טיולים מאורגנים בהדרכת אלירן דה-מאיו

טיולים מאורגנים

טיולים אלו מאורגנים לרוב בשטחי אש או שמורות טבע שרבים אינם מכירים או טיילו בהם בעבר, מה שהופך את הסקרנות והעניין לרבים. ראו מאמר של אחד המטיילים בקיץ האחרון.

הארגון נעשה בקפידה ע”י הכשרת שטח לשנת לילה משותפת תחת הכוכבים, כך שניתן יהיה לצאת להליכה כחצי שעה לפני הזריחה, בכל עונה ולהגיע בעת הזריחה לאחת הגבעות/פסגות הקרובות.

ההתבוננות בזריחה היא חלק בלתי נפרד מכל טיול והתחלתו והיא לשיטתו של אלירן – הדרך המאוזנת והמזינה ביותר להתחיל את היום.

למה לצפות בטיולים מאורגנים בהדרכת אלירן דה-מאיו?

במהלך הטיולים מלקטים מזון, נפגשים עם האנשים הנוספים שבקבוצה המצומצמת והאינטימית, בחלק מהזמן מטיילים בשתיקה לצורך התבוננות והקשבה לצלילי המים והטבע ובחלק אחר מתקיימות שיחות הכוללות הסברים על הנופים, הצמחים והבעלי החיים שבדרך.

בטיולים אלו פוגשים חיות בר רבות באזורים שבהם מעט מאוד אנשים מטיילים.

הייחודיות של הטיולים המאורגנים בארץ הגולן עם אלירן – הינה בכך שהם מתארכים בין 5 ק”מ ועד 40 ק”מ, לפי דרגות קושי שונות המאפשרות לאנשים מכל קבוצות הגיל והאוכלוסיה לקחת בהם חלק.

טיולים אלו הינם חוויה בלתי נשכחת והביקוש להם לרוב גדול ומסיבה זו מומלץ להירשם מספר שבועות מראש.

קטגוריה: